پیلوکس

بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول

سلام به همه عزیزان و هم میهن های گرامی

در این مطلب میخواهیم در مورد خرید خانه در استانبول و اقامت در این شهر و اینکه چگونه یک خانه در استانبول بخریم و کدام محله را برای زندگی و خرید انتخاب کنیم، صحبت کنیم.

محله های خوب استانبول برای زندگی

اولین و مهمترین اقدام جهت خرید ملک در ترکیه ، انتخاب شهر برای زندگی است.

ترکیه کشور بزرگی است با فرهنگ های مختلف از کشورهای مختلف.

اینکه کدام شهر را برای اقامت انتخاب کنیم، کاملا بستگی به شرایط شما دارد.

نکته هایی در مورد انتخاب شهر جهت سکونت در ترکیه:

اول اینکه هدف خود را مشخص کنید که برای چه به ترکیه می آیید؟ آیا فقط برای زندگی کردن می آیید؟ یا سالی یکی دو بار شاید بخواهید استانبول بیایید و در ملک خود بمانید و نیازی به هتل نباشد؟ یا اینکه میخواهید در استانبول کار کنید؟

اگر فقط برای زندگی کردن و استفاده از دوران بازنشستگی هست، بهترین شهر ها استانبول، انتالیا، آلانیا، ازمیر و کلا شهرهای توریستی مناسب شماست.

اگر برای زندگی و کار میخواهید به ترکیه بروید، بهترین شهر استانبول می باشد. چون استانبول قطب اقتصاد و تجارت ترکیه می باشد. شما در استانبول خیلی راحتتر میتوانید کار کنید و یا کار ایجاد کنید و امکانات هست تا شهری مانند ازمیر یا آلانیا.

دوم میزان سرمایه گذاری شما جهت خرید ملک در ترکیه می باشد. چه مبلغی میخواهید در ترکیه هزینه کنید برای خرید ملک؟ با توجه به سرمایه شما انتخاب های زیادی دارید. مثلا اگر به دنبال خانه های لوکس هستید میتوانید شهر استانبول را انتخاب کنید. چون رشد قیمت در این شهر نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است. و خود استانبول نیز به منطقه های مختلفی تقسیم شده است که در زیر در مورد انتخاب منطقه ها صحبت خواهیم کرد.

سوم معیارهای شما جهت انتخاب ملک چیست؟ به دنبال چه نوع ملکی هستید؟ آپارتمانی، ویلایی، یا آپارتمان هایی در مجتمع های بزرگ و یا شهرک هایی مانند شهرک اکباتان تهران. و چه امکاناتی میخواهید.

محله های خوب استانبول برای زندگی
محله های خوب استانبول برای زندگی

استانبول شهری که دو قاره را به هم پیوند داده است..

استانبول شهر بسیار بزرگی است. در حالت کلی شکل استانبول مانند یک مستطیل شکل بزرگی است که از شرق به غرب کشیده شده است. سمت شرق این مستطیل،  بخش آسیایی استانبول و سمت غرب آن بخش اروپایی استانبول است.

بیشتر افرادی که قصد خرید ملک در استانبول را دارند، جهت انتخاب منطقه اول توجه به اروپایی بودن منطقه میکنند و رویای آن را دارند که میخواهند در اروپا زندگی کنند. ولی برخلاف تصور بخش آسیایی استانبول شیک تر و آرام تر و بقولی اروپایی تر است.

ملک هایی که در بخش اروپایی است بسیار ارزان تر از بخش آسیایی است و دلیل آن کم ارزش بودن زمین در بخش اروپایی است.

بگذارید مثالی را برای شما بزنیم. اگر شما قصد خرید خانه در تهران را داشته باشید و مبلغ قابل توجهی را هم برای این موضوع در نظر گرفته اید، کدام یک از منطقه ها یا محله های شهر تهران را برای خرید انتخاب میکنید؟ قطعا جواب شما منطقه های با ارزش تر مثلا سعادت آباد، شهرک غرب، الهیه، نیاوران و کلا شمال شهر را انتخاب میکنید. اگر مبلغ خرید خانه در شمال شهر را داشته باشید، به ندرت منطقه های جنوب شهر را برای زندگی انتخاب میکنید. درست است؟

استانبول هم دقیقا مانند تهران است. شما برای زندگی سراغ محله های با ارزش خواهید رفت به شرط آنکه اطلاعاتی در مورد شهر استانبول داشته باشید.

متاسفانه بیشتر افرادی که قصد خرید خانه در استانبول را دارند، به دلیل عدم اطلاعات کافی در مورد شهر استانبول و آشنایی با منطقه ها و نبود مشاور امین و مورد اعتماد که تمامی محله های استانبول را بشناسد، اقدام به خرید خانه در مناطق کم ارزش میکنند و پس از یکی دو سال زندگی پی به این موضوع می برند.

به شما توصیه می کنیم با دید باز نسبت به خرید ملک در استانبول نمایید.

بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول

بخش اروپایی استانبول

اکثر ایرانی ها به منطقه هایی بنام بیلیکدوزو، اسنیورت و مناطقی که در بخش اروپایی نزدیک فرودگاه آتاتورک هستند می روند. دلیل آن هم بخاطر وجود خانه های ارزان در آن مناطق هست. به بعضی از محله های این قسمت که پا میگذارید مملو از ملیت هایی است که با کمترین هزینه ممکن ملک خریده اند.

در منطقه بیلیدوزو و اسنیورت شهرک سازی در آن منطقه زیاد شده است و بعضا واحدهایی مثلا 3خوابه با پس پرداخت یک سوم و مابقی بصورت قسطی وجود دارد.

نکته ای در مورد خرید ملک های قسطی در استانبول دهیم که، در این ملک ها تا زمانی که اقساط خود را پرداخت نکرده اید و به اتمام نرسیده باشد، سندی به نام شما زده نمی شود. فقط یک قرارداد کمپانی سازنده هست که هیچ اعتباری به آن نیست و بعضا مشاهده شده است که فردی بصورت قسطی آپارتمانی را در این منطقه خریده است و دو سه ماه پرداخت قسط به تعویق افتاده و ملک خود را طبق قراردادی که داشته از دست داده است.

منطقه بی اوغلو که همه ایرانیان آن را به نام منطقه میدان تکسیم میشناسند در بخش اروپایی قرار دارد و افراد زیادی که برای تفریح به استانبول تشریف می آورند در منطقه تکسیم هتل میگیرند. اگر شما برای تفریح به استانبول آمده باشید، قطعا شاهد شلوغی و ازدحام در این منطقه بوده اید. همچنین منطقه سلطان احمد در نزدیکی تکسیم و یکی از مناطق توریستی و شلوغ بخش اروپایی است.

منطقه ساری یر جزو مناطق خوب در بخش آسیایی است ولی قیمت خانه در این منطقه بالاست و ارزش ندارد با 250هزار دلار واحد 2خواب در این منطقه بخرید. این منطقه جزو مناطقی است که پستی و بلندی زیاد دارد. کوچه ها و خیابان ها با شیب های تند از معضلات این منطقه است.

بخش آسیایی استانبول

این قسمت از استانبول آرام تر و کم جمعیت تر از قسمت اروپایی میباشد. از مهم ترین منطقه های بخش آسیایی میتوان به کادیکوی، آتاشهیر، بیکوز، عمرانیه، اسکودار، مال تپه، کارتال و … اشاره کرد.

شهرک های بسیار زیادی در بخش آسیایی استانبول ایجاد شده اند و متوسط قیمت ملک در قسمت آسیایی بالاتر از اروپایی می باشد.

از لوکس ترین محله های این قسمت میتوان به محله سوادیه، آجارکند و … اشاره کرد. محله سوادیه در راستای دریایی مرمره قرار دارد و خیابانی همچون بغدادجادسی که یکی از خیابان های گران و لوکس استانبول می باشد در این محله قرار دارد.

منطقه آجار کند یک منطقه شیک در دل جنگلی سرسبز همراه با ویلاهای لوکس می باشد. متوسط قیمت خانه های این منطقه بیش از یک میلیون دلار می باشد.

این قسمت دارای پاساژها و مراکز خرید زیادی می باشد. همچون مرکز خرید آکاسیا، مال تپه، اپتیموم، پالادیوم و … .

ارزش ملک در قسمت آسیایی مخصوصا در راستای دریای مرمره بسیار بالاست.

این قسمت بدور از هیاهو و شلوغی و ترافیک است و اگر بدنبال زندگی آرام و لذت بخشی در کنار همسایه هایی باکیفیت هستید جنوب بخس آسیایی را به شما پیشنهاد میکنیم.

مناطق کیفیت پایین نیز در بخش آسیایی وجود دارد. از جمله میتوان به منطقه پندیک، کوردکوی و مناطقه بالای فرودگاه سبیحا اشاره کرد. که قیمت ملک در این مناطق بخ مراتب پایین تر از سایر بخش ها است و اکثر ایرانی ها این مناطق را پسند نمیکنند.

منطقه آتاشهیر جزو مناطق متوسط در بخش اسیایی است. برج های بسیار شیکی در این منطقه ساخته شده اند و قیمت کمی هم ندارند. ولی یکی از مشکلات این منطقه دسترسی های آن است. هنوز خط مترو به این منطقه وارد نشده است و قرار است در چند سال آینده افتتاح شود.

از لحاظ مقایسه ای شهر استانبول با شهر تهران میتوان گفت که در کل بخش آسیایی بالاشهر تهران محسوب می شود. ناگفته نماند که جاهای بسیار خوبی در بخش اروپایی نیز وجود دارد. مثلا منطقه اتیلر و منطقه ساری یر و …

شما میتوانید با خرید ملک در استانبول اقامت ترکیه را دریافت نمایید. با خرید خانه های ارزان در استانبول شما فقط اقامت دریافت میکنید و شهروندی ترکیه را کسب نمیکنید. ولی با خرید ملک به ارزش بیش از 250هزار دلار شما میتوانید شهروند ترکیه شوید و پاسپورت ترکیه را دریافت نمایید.

اکثر ملک هایی که در بخش اروپایی هستند و ایرانی ها از آنها استقبال کرده اند در محلات بیلیکدوزو، اسنیورت، کوچوک چکمجه، اوجیلار و … هست که ارزان هست و با این ملک ها شما نمی توانید شهروندی ترکیه را کسب کنید. این مناطق دارای ساکنینی از کشورهای سوریه و عراق که پناهنده های این کشورها هستند، کیفیت زندگی را پایین آورده است.

بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول
بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول

جای هیچ بحثی نیست که ما همگی استانبول را بخاطر وجود تنگه بسفر می شناسیم. تمام زیبایی استانبول به تنگه بسفر ختم می شود. تمامی ملک هایی که در اطراف این تنگه قرار دارند بسیار گران می باشند. مخصوصا خانه ها و ویلاهایی که چسبیده به آب باشند.

در صورتیکه خواهان مشاوره حرفه ای در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک هستید میتوانید با ما تماس بگیرید. موسسه ما یک موسسه حقوقی و ملکی ثبت شده رسمی در ترکیه می باشد. دفتر ما در بخش آسیایی و در خیابان بغداد قرار دارد. ما میزبان تمامی هم میهنان هستیم. ما به طور صادقانه روش های سرمایه گذاری خوب در استانبول را به شما می گوییم. اگر میخواهید آپارتمانی شیک و لوکس همراه با زندگی باکیفیت را داشته باشید، بهترین پیشنهادها را برای شما داریم.

ما دارای وکلای مجرب ترک و در کنار شما از صفر تا صد خرید ملک در ترکیه و اخذ شهروندی و اقامت ترکیه هستیم.

جدیدترین پروژه های پیلوکس را در زیر میتوانید مشاهده نمایید.

PIYALE PASHA

PIYALE PASHA İstanbul Avrupa امروز يكی از زیباترین پروژه های واقع در قسمت اروپایی استانبول رو به شما معرفی خواهیم کرد. این پروژه زیبا با مساحت چهارصد و پنجاه هزار…

REFRANS KARTAL

refrans kartal İstanbul Anadolu / Kartal پروژه refrans kartal  در بخش آسیایی استانبول امروز میخواهیم یکی از بهترین پروژه های استانبول رو بهتون معرفی کنیم پروژه refrans Kartal که در…

TUAL ADALARI

TUAL ADALARI İstanbul Anadolu / Kartal پروژه TUAL ADALARI  در بخش آسیایی استانبول امروز میخواهیم یکی‌دیگر از بهترین پروژه های واقع شده در قسمت آسیایی استانبول رو بهتون معرفی کنیم…

PENDIK KONAKLARI

PENDIK KONAKLARI İstanbul Anadolu / Kartal پروژه PENDIK KONAKLARI  در بخش آسیایی استانبول امروز یک پروژه بسیار خاص و زیبا واقع شده در قسمت شرق آسیایی استانبول رو به شما…

PULLMAN

PULLMAN İstanbul Avrupa امروز یکی دیگر از پروژه های زیبای استانبول رو به شما معرفی خواهیم کرد پروژه pullman واقع شده در محله بسیار محبوب باسین اکسپرس از ویژگی های…

SELENIUM ATAKÖY

SELENIUM ATAKÖY سلنیوم اتاکوی İstanbul Anadolu / Kartal پروژه SELENIUM ATAKÖY  در بخش اروپایی استانبول امروز میخواهیم شما رو با پروژه  ای بسیار زیبا در قسمت غرب یعنی اروپایی استانبول…

ACARBLU

ACARBLU Residence مجتمع مسکونی اجار بلو İstanbul Anadolu / Kartal پروژه ACARBLU در بخش آسیایی استانبول امروز میخواهیم یک پروژه بسیار زیبا و در منطقه سرسبز بیکوز در قسمت آسیایی…

VIRA ISTANBUL

vira istanbul ویرا استانبول İstanbul Avrupa امروز یکی دیگر از فوق‌العاده ترین پروژه های استانبول رو به شما معرفی خواهیم کرد پروژه vira Istanbul در محله بیلوکدوزو در قسمت اروپایی…

ROYAL RESIDENCES

royal residences مجتمع مسکونی رویال İstanbul Anadolu / Kartal پروژه ای که امروز قصد داریم به شما معرفی کنیم یکی از بهترین پروژه و زیبا ترین پروژه های ما در…

DENIZ RESIDENCES

DENİZ RESİDENCES İstanbul Anadolu / Kartal پروژه ای که امروز به سما معرفی میکنیم یکی از بهترین پروژه ها واقع سده در استانبول است این پروژه که Deniz residences نام…

ادامه پروژه ها

9 دیدگاه دربارهٔ «بهترین منطقه برای خرید خانه در استانبول»

 1. سلام خيلي ممنون خيلي توضيحاتتون عالي صادقانه بود بر عكس مشاور املاك ها كه همش بيليكدوزو رو معرفي ميكنن ,, خوشحالم سايت شما رو پيدا كردم 😍.

  پاسخ
 2. خرید ملک در استامبول با سرمایه ایی حدود 1/5میلیارد تومن آپارتمانی 2 یا 3 خوابه در جایی امن آرام برای اوقات بازنشستگی ترجیحا در صورت بودجه منطقه جنوب استامبول قسمت آسیایی ممنون میشم راهنمایی کنید ومشاوره بدید با سپاس

  پاسخ
 3. با سلام ممنون از توضیحات مختصر ولی کافی شما. از آنجاییکه قصد خرید ملک در بخش اروپایی ترکیه واخذ شهروندی ترکیه را دارم ونهایتا 250 هزار دلار دارم کدام منطقه را توصیه میفرمایید ؟از قبل از شما سپازگزارم.

  پاسخ
 4. درود … با تشکر از توضیحات شما
  قصد دارم به مدت یکسال در یکی از مناطق آپارتمانی اجاره کنم تا بتوانم به همراه خانواده برای خرید ملک یا آپارتمان ، کیس مناسب را پیدا کنیم که پشیمان نشویم . پیشنهاد شما برای اجاره کدام منطقه میباشد؟
  با توجه به صداقت شما در توضیحاتتتان امیدوارم بتوانیم در مراحل خرید با شما همراه باشیم. با سپاس فراوان

  پاسخ
 5. درود و سپاس از مشاور و راهنمایی صادقانه شما
  من قصد زندگی در استانبول را دارم اما اینطور که شما گفتید پول من به قسمت آسیایی نمیخوره اگر بخوام اونجا آپارتمان ۱۲۰ متری خریداری کنم با مبلغ ۶۰۰ میلیون چکار باید بکنم اگر لطف کنید راهنماییم کنید

  پاسخ
 6. سلام عرض ادب قصد خرید خانه ویلایی جهت زندگی را دارم تا مبلغ 250هزار دلار لطفا راهنمایی کنید کدام منطقه جهت زندگی مناسب میباشد با تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.
Powered by