پیلوکس

بخش آسیایی استانبول

یکی از جذابیت های استانبول قرارگیری آن در دو قاره آسیا و اروپا است. استانبول در ابتدا در قسمت آسیایی به وجود آمد و به تدریج در دوره های روم و عثمانی گسترش یافت و به طرف اروپا کشیده شد. تاسیس قسمت آسیایی استانبول قبل از دوره بیزانس بوده است یعنی برخلاف تاریخی تر بودن بخش اروپایی، این قسمت قدیمی تر می باشد.

قسمت آسیایی استانبول از جمعیت بیشتری نسبت به بخش اروپایی برخوردار است و بسیار سرسبز و زیبا می باشد. خط ساحلی منظم و زیبایی در قسمت آسیایی دیده می شود که بخش بزرگی برای پیاده روی، دویدن و دوچرخه سواری ایجاد کرده است. در این قسمت شاهد جرم و جنایت کمتری نسبت به بخش دیگر هستیم.

در قسمت آسیایی استانبول خیابان مدرن بغداد را خواهید دید که بین قاضی کوی و بوستانجی واقع شده است و کافه ها و رستوران هایی در خود جای داده است. این خیایان در عین مدرن بودن جزء خیابان های قدیمی محسوب می شود. 

این به هیچ وجه اشتباه نیست که قسمت آسیایی (قسمت آناتولی) را به عنوان «چهره آرامتر شهر استانبول» توصیف کنیم.

در مورد تفریح و گردشگری بخش آسیایی به طور مفصل در سایت صحبت کرده ایم. در این جا به طور خلاصه به بررسی بخش آسیایی استانبول می پردازیم.

از محله های مهم این بخش میتوان به فنرباغچه، اسکودار، آتاشهیر، مال تپه، کارتال، عمرانیه، بیکوز و … اشاره کرد که هرکدام از این محله ها دارای ویژگی هایی است که در مورد نحوه زندگی و رفت و آمد و هزینه ها و خرید و اجاره ملک در این محله ها می پردازیم.