پیلوکس

تجربه زندگی در استانبول

زندگی و اقامت در ترکیه

در این مطلب مختصری تجربه خودمان از زندگی در استانبول که مقصد بسیاری از مهاجران ایرانی است نکاتی را برای شما می نویسیم و هدفمان بیشتر شدن اطلاعات شما برای طی کردن مسیر مهاجرت است.
همه ما می دانیم مهاجرت به آسانی و راحتی انجام شدنی نیست در این راه سختی ها و مشکلات وجود دارد، فرقی نمی کند مهاجرت به امریکا،کانادا یا ترکیه باشد، هدف یکی است.
اما هموطنان ما با داشتن چه موقعیتی میخواهند به این کشور مهاجرت کنند که در اینجا برایشان مشکلی پیش نیاید.
اولین چیزی که باید به آن تسلط داشته باشید زبان ترکی استانبولی است، در کوچه و خیابانهای استانبول هر کسی زبان انگلیسی را نمی داند و هر جایی به کار شما نمی آید پس اولویت برای شما یادگیری زبان ترکی استانبولی است.

با برنامه ریزی و هدف به استانبول مهاجرت کنید.

برای داشتن یک زندگی ایده ال یا باید شرایط مالی خوبی داشته باشید و بتوانید با خرید خانه در استانبول، گرفتن شهروندی ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه برای خودتان کاری شروع کنید و از دادن اجاره و درد سر های اقامت موقت راحت باشید.
کاری را برای خودتان راه اندازی کنید چرا که تبدیل ریال به لیر مقرون بصرفه نیست.
کسانی که در زمینه ای کاری فنی یا تخصصی داشته باشند به راحتی شغلی با در آمد خوب می توانند پیدا کنند و با اجاره ملک در استانبول و گرفتن مجوز کار، اقامت استانبول را بگیرند.
اما خانواده هایی که با هدف کارگری کردن در استانبول و بدون پشتوانه مالی یا با سرمایه ای کم می خواهند به ترکیه مهاجرت کنند، بزرگترین اشتباه زندگیشان را انجام می دهند.
استانبول یک شهر بزرگ و پرجمعیت است، هزینه های زندگی در آن از ایران بیشتر است و یک کارگر ساده به سختی می تواند فقط خودش را اداره کند.
اشخاصی که با این هدف آمدند مدتی را بودند، اندک سرمایه اشان را از دست دادند و دوباره به ایران بازگشتند.
از لحظه ورود به استانبول شما باید از جیب هزینه کنید تا بتوانید جایگاهتان را در این شهر پیدا کنید.
هموطنانی که شرایط مهاجرت را دارند با آمدن به استانبول هر روز شاهد ترقی اشان در کار و زندگی می باشند.
نکته مهم دیگر افراد سودجو و کلاهبرداری که بر سر راه شما قرار می گیرند، فکر نکنید که خارجی هستند خیلی از آنها هموطنانمان می باشند به هرشخصی اعتماد نکنید.
ادا حقوق قدم به قدم، همگام با شما در راه رسیدن به هدفتان است.

دیدگاهتان را بنویسید

Open chat
1
سلام. اگر سوالی در زمینه پروژه های مسکونی دارید تو واتس اپ میتونید بپرسید. ساعات پاسخگویی 9صبح الی 9شب.
Powered by